30.3.2009 Stará Paka

30.3.2009 Stará Paka - obrázek

30.3.2009 Stará Paka - obrázek

30.3.2009

Dnes jsme se rozhodli, že si uděláme výlet, neboť  jsme celý víkend strávili v práci. Bylo opravdu hezké počasí a jelikož se nám podařilo přemluvit i páníčka, jelo se do Staré Paky, kde se dají najít ve starém lomu Acháty.  Cesta nám zabrala necelé tři hodinky a holky si při ní pořádně odpočinuly.  Když jsme dorazili do lomu nechala jsem páníčka kutat a hledat achátové skvosty a my jsme se věnovali samozřejmě freesbee. Airiska totiž nedá pokoj dokud jí někdo nezačne něco házet. Pokud dotyčný nemá sebou nic ve formě balónku nebo právě létajícího talíře, ujme se hledání vhodného předmětu sama a je schopna přinést opravdu cokoliv od pořádného klacku až po stéblo trávy. No holt borderka, která nemá v hlavě nic jiného než aporty.

Mezitím co se Airis věnovala své nejoblíbenější činnosti, Feebee si z ní dělala ovečku a začala ji nahánět a lovit. Ovšem Airis s aportem v tlamě jako správný buldozer, vždy útok odrazila a chystala se na nový hod. Pokud to prcek už přeci jen přeháněl s kousavostí, vrátí  ji do patřičných míst štípnutím a vynadáním. Ovšem to našemu miminu nikterak nevadilo a chystalo další útoky.

Naši Feebee aporty zatím moc nežerou, ale přeci jen pomalu ale jistě od Airisky okoukává tuto činnost a občas po cestě také sebere nějaký ten klacík a jde ho hrdě Airisce ukázat, ale samozřejmě úplně nejraději se pokouší ukrást aportík Airisce pokud možno přímo z tlamy.

Po vyblbnutí psů a dokutání páníčka jsme si udělali ještě malou procházku po okolí. Všude byla opravdu červená zemina a jelikož zde roztávaly poslední zbytky sněhu, jednalo se spíše o bahno takže jsme za chvíli měli dvě červené borderky. Ovšem holkám to evidentně nevadilo. Feebee celou cestu šlapala a když se zdálo, že je již přeci jen dosti utahaná, dala jsem ji za bundu, aby si odpočinula a my se mohli pomalu vracet k autu. To jste to mrně měli vidět. Začala sebou škubat jako by byla na jehlách a chtěla mermomocí dolů za Airis. No tak jsem ji pustila. Hrdě si to ťapala až k autu a po cestě jí  to opět nedalo, aby nepozlobila Airisku.

Jelikož byly obě špinavé jak čuňátka zpáteční cestu jeli v kufru, kde ani nehlesli a spokojeně prospali celou cestu domů

02.04.2009 14:57:22
dveborderky
Feebee domovská CHS
Stránka chovatelské stanice otce Feebee
Stránky Andreji Soldánové a brášky Feebee, Flíčka
Tak to jsou stránky také sestry Feebee
Stránky sestry Feebee
Stránky brášky Feebee
Stránky skorobrášky Feebee a jeho paničky Andreji
Naše kamarádka Dana s Megie
Stránky borderáka Sida a paničky Zuzky
Naše nová psí škola
Stránky Renči a Dymči
Terka a její psí smečka nejen borderek
Soukromý výrobce překážek na agility
Klub Agility
CHS border collií v Teplicích
Border collie club České republiky
Agility klub Děčín
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (2347 | 34%)
Ne (2327 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one