A máme to, zkouška ZM a ZZO je naše

21.11.2009 holky splnily zkoušky. Airiska dnes složila svoji pátou zkoušku, ale zato první obranářskou a to dle ZM a Feebee si dnes zažila svoji premiéru a složila zkošku dle ZZO. Zkoušky byly složeny na ZKO KRUPKAII a rozhodčím byl pan Pružina Jiří.

Vše začalo v osm hodin ráno a ten fofr co začal se ani popsat nedá. Hezkynám to odsejpalo a v 11 hodin jsme měli hotovo. Nejprve jsme si byli udělat poslušnosti, pak stopy a nakonec obrany. Začínalo se od ZZO a my s Feebee byli druhý ( ZZO skládali jen dva). Feebee měla, ale pěkně rošťáckou náladu a tak jsem věděla, že to nebude jen tak. Ta hopsinka se rozhodla, že mě pěkně potrápí jakmile zjistila, že za její snahu žádný pamlsek nedostane. K rozhodčímu nejprve pěkně přitáhla a že by měla sedět jí ani nenapadlo. Na řadu přišlo přivolání. Milá Feebee tak jak vždycky vystřelila jako střela při povelu volno, dnes si řekla, že nikam nepůjde dokud na ní pan rozhodčí nezamlaskal, pak už měla předpisové přivolání, ale bohužel se strátou tří bodů. Ovladatelnost na vodítku občas připomínala zkoky vysoké, protože se jí asi zdálo, že je málo vidět a proto ten pamlsek pořád nepadá a tak si hezky vyskakovala. Tkže zde jsme ztratili 2 body. U poloh sedni-lehni se Feebee rozhodla, že si bude pouze lehat a že za žádnou cenu nezůstane sedět (asi proto, že jsme to lehni den před tím trochu víc cvičili kvůli odložení v leže - moje chyba), takže ztráta 3 bodů. Odložení za pochodu (to co jsem si myslela, že vůbec neudělá, zvládla celkem bravůrně a na to, že jsem to cvičili opravdu jen párkrát, protože jsme měli původně skládat ZOP, kde tento cvik není, místo ZZO) udělala se ztrátou 2 bodů. A pak jsme se dobelhali k pravému kamenu úrazu. Feebee je borderka, která neumí aportovat. Feebee s velkou chutí pro aport vyběhla, sebrala a nesla zpět, ale tak 1,5m předemnou ho pustila a tím to končila, takže zde jsme utrpěli největší ztrátu a to 6 bodů. Úplně ze všeho nejvíc se jí kupodivu povedlo dlouhodobé odložení, které má za plný počet. Z toho vyplývá, že Feebee zkoušku udělala s odřenýma ušima za 44 bodů. No máme ještě co trénovat, ale tak jsem ráda jak se se svou první zkouškou, kterou složila ve svých 10 měsících vypořádala.

Airis byla už jako ostřílený mazák a poslušnost si vybojovala za plný počet bodů a udělala mi tím OHROMNOU radost. Po poslušnostech se jelo na stopy. Zde to bylo již kapánek horší. Stratili jsme nejvíce bodů za neoznačení předmětu. A Airis získala kvůli tomu 35 bodů. Nutno ale dodat, že na trénink stopy jsme neměli vůbec čas a všeho všudy jsme byli na stopě před zkouškou jen pětkrát. Takže za to Airiska nemohla a jinak se snažila a ani tak neletěla jak má ve zvyku. Pro příště musíme víc trénovat. No a pak přišli na řadu obrany. To se Airisce rozzářila očička. Revíry zvládla na jedničku a u zbytku dostala po dvou bodech dolu, takže celkem jí bylo za obranu strženo 8 bodů což znamenalo získání krásných 42 bodů z obran. Takže Airis pro rekapitulaci získala 35 bodů ze stop, 50 bodů z poslušnosti a 42 bodů z obran což je celkem 127 bodů.

Jinak zkoušku vykonávalo celkem 8 psů a všichni zkoušku úspěšně splnili. Všem moc gratulujem !!!!  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21.11.2009 17:12:53
dveborderky
Feebee domovská CHS
Stránka chovatelské stanice otce Feebee
Stránky Andreji Soldánové a brášky Feebee, Flíčka
Tak to jsou stránky také sestry Feebee
Stránky sestry Feebee
Stránky brášky Feebee
Stránky skorobrášky Feebee a jeho paničky Andreji
Naše kamarádka Dana s Megie
Stránky borderáka Sida a paničky Zuzky
Naše nová psí škola
Stránky Renči a Dymči
Terka a její psí smečka nejen borderek
Soukromý výrobce překážek na agility
Klub Agility
CHS border collií v Teplicích
Border collie club České republiky
Agility klub Děčín
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (2347 | 34%)
Ne (2327 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one