Acana - prvotřídní krmivo za rozumnou cenu

        

1. VYSOKÝ PODÍL MASA

Psi a kočky, na rozdíl například od krav a ovcí, nejsou přizpůsobeni ke kvalitnímu trávení rostlinných materiálů. Psi a kočky jsou masožravci a proto mají enzymy, které umí trávit a štěpit maso - nikoliv rostliny.

 • vysoce kvalitní živočišné proteiny mají mnohem lepší poměr aminokyselin než rostlinné proteiny
 • chovatelé se velmi často zaměřují na MNOŽSTVÍ proteinů, ale samotný ZDROJ proteinů je ještě důležitější
 • psi a kočky jsou masožravci a nikoliv vegetariáni - čím více masa je obsaženo v jejich potravě, tím lépe
 • obsah kuřecích, rybích nebo vaječných proteinů je nejdůležitějším měřítkem kvality každého krmiva pro psy a kočky
 • krmiva ACANA zaujímají vedoucí postavení na trhu s až 60 % kuřecího či jehněčího masa nebo lososa - všechny tyto suroviny kanadské vládní veterinární úřady schválily jako suroviny potravinářské kvality, tedy jako vhodné pro lidskou spotřebu
 • levnější rostlinnézdroje proteinů, jako je lepek nebo sója, jsou ve srovnání se živočišnými proteiny méně stravitelné - jejich stravitelnost je jen 45 %, zatímco stravitelnost živočišných surovin je 90 %

Maso versus obiloviny - stravitelnost proteinů:

Vaječné bílky .............................................100 %

Kuřecí maso a ryby .................................. 90 %

Mléko a sýr ............................................... 85 %

Kukuřice ................................................... 64 %

Pšenice .................................................... 54 %

 

 

2. BEZ PŠENICE. BEZ KUKUŘICE. BEZ LEPKU.

Pšenice se obecně považuje za nejhůře stravitelný zdroj sacharidů a alergenů, který u psů a koček nejčastěji způsobuje různé alergie.

Rostlinné proteiny, jako jsou lepek a sója, nejsou jednoduše stravitelné a postrádají aminokyseliny, které psi a kočky potřebují.

Součástí krmiv ACANA je v páře vařená ovesná mouka a rýže, což jsou hypoalergenní a jednoduše stravitelné suroviny. Pro výrobu se nepoužívá pšenice ani kukuřice.

Oves je vynikající obilovina, která uklidňuje nervovou a reprodukční soustavu a posiluje imunitní systém a srdeční svaly. Oves ideálně vyhovuje zažívání psů a koček, protože je lehce kyselý a hypoalergenní.

Nutriční složení ovsa je ve srovnání s ostatními cereálními obilovinami lepší - oves má více L-lysinu, DL-methioninu a aminokyselin než ostatní obiloviny. Největší výhodou ovsa je však vysoký obsah betaglukanů. Betaglukany zpomalují trávení škrobů a tím snižují množství glukózy a inzulínu v krvi - což dlouhodobě přispívá k dobrému zdraví psů a koček.

Vláknina z ovsa zlepšuje funkci tlustého střeva a tak podporuje zdravé zažívání. Předpokládá se, že tato nerozpustná vláknina má význam v prevenci rakoviny tlustého střeva, protože přispívá k snižování množství karcinogenů v trávicím traktu.

Proč bez pšenice ?

 • pšenice je všeobecně považována za surovinu nejvíce způsobující alergie a zároveň je nejméně stravitelnou ze všech surovin používaných k výrobě krmiv
 • pšenice obsahuje velké množství lepku - psi a kočky nemají trávicí enzymy, které jsou k správnému strávení lepku zapotřebí
 • pšeničný lepek je u psů a koček častou příčinou žaludečních a kožních reakcí

Proč bez kukuřice ?

 • specialisté na výživu uvádí kukuřici jako obtížně stravitelnou surovinu, která má nízké nutriční hodnoty. Dále se uvádí jako potencionální alergen u určitých druhů plemen psů.

Proč bez lepku ?

 • lepek, který se běžně v krmivech používá jako levný zdroj proteinů, postrádá celou řadu aminokyselin
 • obvykle je uváděn jako příčina potravních alergií, zažívacích potíží a kožních problémů

 

3. MÉNĚ SACHARIDŮ.

Protože psi a kočky syntetizují krevní cukr z aminokyselin, mohou sacharidy ze své stravy jednoduše vynechat.

Ačkoliv prestižní společnost Association of American Feed Control Officials (AAFCO) uvádí, že psi a kočky nepotřebují sacharidy, přesto běžná komerční krmiva obsahuji 40 % až 60 % sacharidů.

Proč méně sacharidů ?

 • strava divokých psů a koček - kteří se naprosto podobají našim domácím mazlíčkům - obsahuje velmi malé množství sacharidů. Proto by nemělo být překvapením, že psům a kočkám nejvíce prospívá masitá strava s vysokým obsahem proteinů a s nízkým obsahem sacharidů.
 • když pes nebo kočka přijímá větší množství sacharidů, než bezprostředně potřebuje - což se běžně stává u krmiv založených na obilovinách - nadbytečná glukóza se ze sacharidů ukládá v těle zvířete jako tuk
 • nízký obsah sacharidů a vysoký obsah proteinů je pro kvalitní potravu psů a koček ideální
 • ACANA má nižší obsah sacharidů než většina ostatních superprémiových krmiv a tak podporuje štíhlé svaly a optimální tělesnou kondici

 

 

4. HOLISTICKÉ SLOŽENÍ.

Krmiva ACANA obsahují ovoce, zeleninu a byliny, jež dodávají důležité ochranné živiny, jako jsou vitamíny skupiny B, minerály a cenné enzymy, které zvyšují imunitu a celkové zdraví.

Ovoce, zelenina a byliny obsahují fytoživiny - sloučeniny, které nejsou ani vitamíny, ani minerály a působí jako mocné přírodní antioxidanty, zlepšují výživu a dodávají psům i kočkám životní energii.

Posílení nutriční hodnoty:

 • psi i kočky mají intuitivní schopnost vybírat si a pojídat traviny a rostliny, které jim dodávají životní sílu
 • byliny obsahují mnoho vitamínů a minerálů, které hrají důležitou roli v přirozené potravě psů a koček a které vytvářejí rozdíl mezi krmivem s dobrými nutričními vlastnostmi a krmivem, které navíc přispívá i k celkovému tělesnému zdraví
 • ovoce, zelenina a byliny poskytují ochranné antioxidanty včetně karotenoidů a flavonidů, které působí jako silné antioxidanty a látky, jež působí proti rakovině
 • krmiva ACANA obsahují měsíček lékařský, ženšen, zelený čaj, juku, lněné semínko, řasy, brusinky, čekanku, rajčata, sladké brambory, mrkev a špenát

 

5. Kanadské suroviny světové kvality

Výroba krmiva světové kvality začíná nejlepšími surovinami a nic nepředčí kvalitu výrobků farem, které leží v západní Kanadě.

V Albertě vyrobené, v Albertě vypěstované. Od obilím krmených kuřat až po ovesnou mouku vařenou v páře - žádná jiná krmiva nemohou soupeřit s kvalitou surovin z Alberty v Kanadě, surovin používaných k výrobě krmiva ACANA.

Čerstvé suroviny z kanadských farem

Suroviny z Alberty zahrnují obilím krmená kuřata, čerstvá vejce, v páře vařenou ovesnou mouku a brambory, lněný, slunečnicový a řepkový olej:

 • čerstvá, obilím krmená kuřata z farem, ležících v Albertě
 • čerstvá vejce od producentů vajec z Alberty
 • lněné semínko od severských pěstitelů
 • v páře vařená ovesná mouka od pěstitelů ovsa v albertských prériích
 • brambory ze střední a jižní Alberty
 • listy vojtěšky z jižní Alberty
 • canolový a slunečnicový olej z Alberty
 • řepná dužina (bez cukru) z jižní Alberty

 

UDĚLEJTE RADOST I VY SVÝM PSÍM A KOČIČÍM MILÁČKŮM A NABÍDNĚTE JIM KVALITNÍ KRMIVO, VYROBENÉ V ALBERTĚ V KANADĚ - NEJLEPŠÍ KANADSKÉ KRMIVO - KRMIVO ACANA !                                  
Feebee domovská CHS
Stránka chovatelské stanice otce Feebee
Stránky Andreji Soldánové a brášky Feebee, Flíčka
Tak to jsou stránky také sestry Feebee
Stránky sestry Feebee
Stránky brášky Feebee
Stránky skorobrášky Feebee a jeho paničky Andreji
Naše kamarádka Dana s Megie
Stránky borderáka Sida a paničky Zuzky
Naše nová psí škola
Stránky Renči a Dymči
Terka a její psí smečka nejen borderek
Soukromý výrobce překážek na agility
Klub Agility
CHS border collií v Teplicích
Border collie club České republiky
Agility klub Děčín
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (2347 | 34%)
Ne (2327 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one